Naše projekty a aktivity

V průběhu let jsme spolupracovali na mnoha projektech, a to jak v roli pořadatelů, tak v roli účinkujících. 

Hanami, svátek rozkvetlých sakur 


Festival Hanami pořádáme na jaře ve spolupráci s pivovarem Sv. Norberta v prostorách Strahovského kláštera. Festival Hanami nabízí divákům program s dálně-východním nádechem, jak bojového, tak civilního rázu. Z posledních ročníků zmíníme například čínskou tušovou malbu, workshop oblékání kimon, soutěžní turnaj v gekikenu a tamešigiri, pochod samurajů a fire show. 

Samozřejmostí je tématické menu tamnější restaurace, včetně speciální edice piva, které pivovar připravuje pro každý ročník. 

Prozatím poslední ročník se odehrál 1. 4. 2023 a přivítal přes 4 000 návštěvníků. Na rok 2024 je plánován další ročník ke konci dubna. V případě zájmu prosím sledujte sociální sítě.

Stránky události 

Lords of the Blades 


Ve spolupráci s Adamem Čeladínem jsme natočili několik epizod pořadu Lords of the Blades, ve kterých jsme zkoušeli různé vlastnosti chladných zbraní a otestovali jsme mýty, které se tradují. 

Přesekne katana hedvábný kapesníček, nebo naopak hlaveň brokovnice? Je rychlejší útočníka rozetnout, nebo zastřelit? Nebo se chcete podívat na vzácný sběratelský meč tači, původem z japonské císařské rodiny? 

Epizody nejprve vznikaly v anglickém jazyce na youtube kanál Adama Čeladína, později jsme se přesunuli na český Stream. V současnosti nové epizody nevznikají, je tedy ideální čas prozkoumávat. Poznamenáváme, že epizody na streamu a youtube nejsou stejné, kromě jazyka se liší i programem.

YouTube (EN) Stream (CZ)

Advík 

Advík je pražský festival japonské popkultury, zaměřený zejména na videohry a anime. Narozdíl od jiných festivalů podobného ražení ale Advík dlouhodobě vyhrazuje část prostor pro tradiční odnož japonského umění, na které pravidelně předvádíme značnou část programu.

Díky štědrým časovým možnostem je Advík jedno z mála míst, kde pořádáme i workshopy pro zaujatou veřejnost s možností si aktivně vyzkoušet některé disciplíny, není tedy s podivem, že mnoho našich studentů pochází právě z řad návštěvníků Advíku. 

Stránky Advíku 

Den v kůži samuraje 

Den v kůži samuraje je videoprojekt, který vznikl ve spolupráci s médiem Reflex.cz. V průběhu deseti dílů si Martin Bartkovský vyzkoušel, jaké to bylo býti samurajem. 

Přestože série vznikala v naší produkci, v dílech se prezentovala spousta hostů i z jiných dojo a skupin, dle jejich expertízy, aby výsledek byl vskutku dokonalý. 

Kromě projektu Den v kůži samuraje se Jakub Zeman účastnil i několika rozhovorů pro Reflex. Všechny jsou k dispozici na youtube kanálu Reflexu. 

YouTube (CZ)

Festival Čajových nadšenců 

Festival čajových nadšenců je jednodenní kadaňský festival zaměřený na přípravu čaje. Hlavní náplní je soutěž amatérských čajovníků, kteří se svým umem snaží získat pozornost a hlasy návštěvníků. 

Atmosféru festivalu doplňují vystoupení z různých koutů azijské kultury a právě prostor pro ukázky bojových umění rádi využíváme. 

Zároveň posledního ročníku se zúčastnila i naše členka Jana jako soutěžící. 

 Stránky festivalu